„Кога ќерка ти ќе ти побара кујна играчка, а ти немаш пари“: Татко создаде прекрасна кујна од картони за ќерката
Почетна » Новости » Занимливости » „Кога ќерка ти ќе ти побара кујна играчка, а ти немаш пари“: Татко создаде прекрасна кујна од картони за ќерката

„Кога ќерка ти ќе ти побара кујна играчка, а ти немаш пари“: Татко создаде прекрасна кујна од картони за ќерката

Креативен и вешт татко создаде прекрасна кујна од картонски кутии за ќеркичката, а фотографиите станаа хит на интернет.

Ќерката на Карлос Артуро Бенавидез му побарала скапа играчка кујна пред Нова година, но за жал, тој не можел да ѝ ја купи. Сепак, тоа не значело дека не можел да ѝ ја овозможи. Умешниот татко веднаш се фрлил на работа и од „ништо“ создал прекрасен подарок за неговата принцеза.

„Кога ќерка ти ќе ти побара кујна играчка, а ти немаш пари, но имаш вештини и креативност“ – напиша Карлос на фотографиите од неговиот сладок проект.

Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез Карлос Артуро Бенавидез

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1145 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.