Кога семејната фотосесија ќе тргне во погрешен правец: Бебе повраќа на лицето на мајка си
Почетна » Новости » Занимливости » Кога семејната фотосесија ќе тргне во погрешен правец: Бебе повраќа на лицето на мајка си

Кога семејната фотосесија ќе тргне во погрешен правец: Бебе повраќа на лицето на мајка си

Фотографија стана хит на социјалните мрежи бидејќи ја прикажува негламурозната реалност на мајчинството.

Џина ДиТомасо сподели дел од семејна фотосесија без да ја изостави фотографијата на која нејзината 6-месечна ќерка ѝ повраќа во уста.

Мајка и бебе

„За малку не ми се слоши. Но, тоа беше моето бебе, па не ми пречеше толку многу. Но, имаше кисел вкус! Плус морав да се фокусирам на тоа да не ја испуштам Емилија! Хаха. Кога ја видов фотографијата, знаев дека ќе стане хит зашто тоа е типично за мајчинството“ – вели Џина.

„Многу луѓе ја споделија фотографијата, затоа што навистина е одличен одраз на реалноста на родителството. Во едната секунда му се смееш со најшироката насмевка на твоето прекрасно бебе, а во следната, тоа ти повраќа во уста. Но, не престануваш да ги сакаш. Како мајка на две мали деца, има денови кои се невозможни, но секогаш издржуваме. Ако оваа фотографија насмее некоја мајка, значи вредело. За среќа, успеавме да направиме прекрасни семејни фотографии“ – додава таа.

Погледнете ги останатите фотографии од семејната фотосесија на Џина со сопругот и двете ќерки, 2-годишната Елијана и 6-месечната Емилија.

Семејна фотосесија Семејна фотосесија Семејна фотосесија Семејна фотосесија Семејна фотосесија Семејна фотосесија Семејна фотосесија Семејна фотосесија Семејна фотосесија

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2461 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?