Кога разубавувањето ќе тргне наопаку: Блогерка ги покажа ефектите од погрешно нанесениот ботокс
Почетна » Новости » Занимливости » Кога разубавувањето ќе тргне наопаку: Блогерка ги покажа ефектите од погрешно нанесениот ботокс

Кога разубавувањето ќе тргне наопаку: Блогерка ги покажа ефектите од погрешно нанесениот ботокс

Разубавувањето со ботокс понекогаш може да биде претерано, а и да тргне наопаку. Такво лошо искуство имаше Витни Буха.

Блогерката од Чикаго со фотографии и видеа ги покажа ефектите од погрешно вбризганиот ботокс.

Витни Буха

Имено, по првото вбризгување таа забележала дека двете веги не ѝ се рамномерни, па ѝ рекле да оди на уште еден третман. По вториот третман за израмнување, едното око на Витни останало подзатворено, а другото се отворило уште повеќе.

„Откако отидов повторно, еве што се случи“ – пишува Буха на Instagram.

Причината за непријатното искуство е или преголема доза на ботокс или ботокс инјектиран на погрешно место.

Витни Буха

Витни има речиси 90 илјади следбеници на Instagram.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6791 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.