Кога радоста ќе стивне: Првиот vs. вториот ден на училиште
Почетна » Новости » Занимливости » Кога радоста ќе стивне: Првиот vs. вториот ден на училиште

Кога радоста ќе стивне: Првиот vs. вториот ден на училиште

Секое детенце со возбуда го очекува првиот училиштен ден, бидејќи тој значи почеток на нова авантура. Но, дали истото е и со вториот училиштен ден?

Корисник на Reddit објави фотографии од својот син на првиот и на вториот училиштен ден и насмеа милиони корисници на популарната социјална мрежа. Разликата во изразот на лицето на малото детенце „зборува“ доволно за неговите чувства. Ако сте родител на дете од школаска возраст, фотографиите можеби ќе ве потсетат на слично искуство со вашето малечко.

Детенце

Пред неколку дена уште една мајка на сличен начин им измамами насмевки на корисниците на Reddit. Кели О`Брајан објави две фотографии од ќерка си. На првата, 4-годишната Френки со насмевка позира на првиот ден од градинка, додека на втората по денот поминат во градинка.

Детенце Детенце

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6881 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“