Кога радоста ќе стивне: Првиот vs. вториот ден на училиште
Почетна » Новости » Занимливости » Кога радоста ќе стивне: Првиот vs. вториот ден на училиште

Кога радоста ќе стивне: Првиот vs. вториот ден на училиште

Секое детенце со возбуда го очекува првиот училиштен ден, бидејќи тој значи почеток на нова авантура. Но, дали истото е и со вториот училиштен ден?

Корисник на Reddit објави фотографии од својот син на првиот и на вториот училиштен ден и насмеа милиони корисници на популарната социјална мрежа. Разликата во изразот на лицето на малото детенце „зборува“ доволно за неговите чувства. Ако сте родител на дете од школаска возраст, фотографиите можеби ќе ве потсетат на слично искуство со вашето малечко.

Детенце

Пред неколку дена уште една мајка на сличен начин им измамами насмевки на корисниците на Reddit. Кели О`Брајан објави две фотографии од ќерка си. На првата, 4-годишната Френки со насмевка позира на првиот ден од градинка, додека на втората по денот поминат во градинка.

Детенце Детенце

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6435 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.