„Карантински“ венчавки на парови чии свадбени прослави беа откажани поради коронавирусот
Почетна » Новости » Занимливости » „Карантински“ венчавки на парови чии свадбени прослави беа откажани поради коронавирусот

„Карантински“ венчавки на парови чии свадбени прослави беа откажани поради коронавирусот

Илјадници парови ширум светот оваа година беа принудени да ја откажат својата свадбена прослава поради коронавирусот, но сепак, голем дел од нив не дозволија вирусот да ги спречи да запливаат во брачните води.

На празна плажа, во сопствениот двор, во градскиот парк... Младенци споделуваат фотографии од нивните интимни венчавки кои изгледаат послатко и поемотивно од големите веселби.

Нашата свадба беше откажана поради КОВИД-19. Вчера, мојот син ме одведе до олтарот кој го направивме во нашиот дом.

карантински венчавки

Кога пандемијата ќе ти ја уништи свадбата, наоѓаш плажа и импровизираш.

карантински венчавки

Требаше да се венчаме во април, но поради вирусот не ни беше дозволено да ја имаме свадбата која ја планиравме. Но, јас сепак ја добив девојката од моите соништа, а таа го доби моето презиме.

карантински венчавки

Поради коронавирусот, одлучивме денес да одиме во општина, наместо да си создаваме стрес за венчавката која ја планиравме со месеци. Пресреќни сме. Заљубен сум во оваа жена од 4-годишна возраст.

карантински венчавки

Прекрасна церемонија фотографирана од мојот балкон.

карантински венчавки

Имавме „КОВИД-19“ свадба во нашиот двор, пред гостите кои беа оддалечени 2 метри во автомобили и ние во живо преку камера ја пренесувавме церемонијата! Најубавиот ден!

карантински венчавки

Налетав на оваа свадба денес во Централ парк.

карантински венчавки

Карантинска свадба во Сан Франциско.

карантински венчавки

Штотуку венчани! Со прстени од 15 долари од Amazon, венчаница која пристигна еден ден претходно и костум кој веќе беше во неговиот плакар.

карантински венчавки

Свадбена церемонија во болница.

карантински венчавки

Моравме да ја одложиме свадбата која беше закажана за јуни, па одлучивме едноставно да се земеме во дворот на моите родители за сестра ми, која е во самоизолација, да може да гледа од нејзиниот автомобил.

карантински венчавки

Моите пријатели се измија раце, се венчаа и церемонијата ја пренесуваа во живо за сите ние да можеме да прославиме со нив.

карантински венчавки

Бабата на невестата страда од деменција која се влошува, па овој пар одлучи да стапи во брак во нејзината градина.

карантински венчавки

Овие младенци прекршија само едно „КОВИД-19“ правило на нивната свадба.

карантински венчавки

Моравме да ја одложиме прославата, но сепак ги потпишавме документите. Се омажив со мојот најдобар пријател.

карантински венчавки

Венчавка на Zoom.

карантински венчавки

Букет од тоалетна хартија

карантински венчавки

Моравме да ја откажеме прославата, но не и нашата свадба.

карантински венчавки

Свекрва ми ни постави романтична вечера за мене и мојот вереник, на денот на кој требаше да биде нашата свадба.

карантински венчавки

Алисија и Кристијан планирале мала интимна церемонија, но местото каде требало да се венчаат е затворено.

карантински венчавки

Наместо да ја одложи свадбата поради коронавирусот, овој пар се венча во продавница „UPS“.

карантински венчавки

Не беше тоа што го очекуваме, но сепак се венчавме и имавме свадбен оброк.

карантински венчавки

Не можевме да се венчаме вчера, па дома самите го пресоздадовме свадбеното мени.

карантински венчавки

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3763 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.