Како од бајка: Срнчиња уживаат во празен парк со расцутени црешови дрвја во Јапонија
Почетна » Новости » Занимливости » Како од бајка: Срнчиња уживаат во празен парк со расцутени црешови дрвја во Јапонија

Како од бајка: Срнчиња уживаат во празен парк со расцутени црешови дрвја во Јапонија

Бајковита сцена од срнчиња кои уживаат во празен парк со расцутени црешови дрвја во Јапонија мами воздишки.

Прекрасниот момент е овековечен во видео кое забрзано се распространува на интернет.

Паркот Нара во Осака е дом на повеќе од илјада животни и е голема атракција за туристите.

Фотографии од паркот Нара Фотографии од паркот Нара

Видеото е направено од јапонскиот фотограф Казуки кој на тој ден во паркот снимаше фотосесија со млад пар пред нивната свадба.

Фотографии од паркот Нара Фотографии од паркот Нара Фотографии од паркот Нара Фотографии од паркот Нара

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6803 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“