Почетна » Новости » Занимливости » Исполнување желба: Маж со Даунов синдром кој секој ден го гледа „Back to the Future“ се сретна со актерот Кристофер Лојд

Исполнување желба: Маж со Даунов синдром кој секој ден го гледа „Back to the Future“ се сретна со актерот Кристофер Лојд

Маж со Даунов синдром си исполни своја голема желба и се сретна со ѕвездата од „Back to the Future“, Кристофер Лојд.

Неговиот зет за сестра, Крис, ја објави веста на социјалната мрежа X и сподели фотографија од слаткиот момент која стана вирален хит. Кристофер сега има 85 години.

„Мојот шура има 41 година и има Даунов синдром. Тој ги има гледано филмовите ‘Back to the Future’ повеќе од 50.000 пати. Буквално најмалку еднаш дневно. Тој сака рутини. Доби шанса да го запознае Кристофер Лојд“ – стои во неговата објава.

Крис

Крис објави и други фотографии од животот на неговиот шура.

Крис Крис Крис Крис Крис

Во коментарите, многумина му пишуваат дека имаат роднини со Даунов синдром кои исто така се обожаватели на „Back to the Future“.

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14379 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.