Имам ги отвора вратите на џамија за уличните мачки од Истанбул да се топлат во зимските денови
Почетна » Новости » Занимливости » Имам ги отвора вратите на џамија за уличните мачки од Истанбул да се топлат во зимските денови

Имам ги отвора вратите на џамија за уличните мачки од Истанбул да се топлат во зимските денови

Имам со големо срце допре до милиони лица низ светот со својата добродушна одлука да им даде засолниште на улични мачки во својата џамија. Мустафа Ефе ги отвори вратите на џамијата Худаи Азиз Махмуд за мачките скитници од Истанбул да имаат каде да ги поминат студените зимски денови.

Ефе објави фотографии од новите миленици на Facebook, заедно со видео во кое се гледа како една од мачките ги прибира своите малечки во џамијата и ги сместува на местото од каде што проповеда тој. „Мачката го пронајде срцето на сочувството и милоста“ – напиша грижливиот љубител на мачки на Facebook.

Џамијата Худаи Азиз Махмуд Џамијата Худаи Азиз Махмуд Џамијата Худаи Азиз Махмуд Џамијата Худаи Азиз Махмуд Џамијата Худаи Азиз Махмуд Џамијата Худаи Азиз Махмуд Џамијата Худаи Азиз Махмуд Џамијата Худаи Азиз Махмуд Џамијата Худаи Азиз Махмуд

Објавите на хуманиот муслиман освоија илјадници корисници на социјалните мрежи, а многу од посетителите на џамијата споделија и свои фотографии од животните.

Camimizin Cuma misafirleri, Bugün Hutbe de bizi bekleyen süpriz :)Kedicik şefkat ve merhametin merkezini bulmuş...

Posted by Mustafa Efe on четврток, 16 април 2015

Yavrusunu alan camiye getiriyor...

Posted by Mustafa Efe on сабота, 18 април 2015

Sevimli Misafirlerimiz Ayaklandı...

Posted by Mustafa Efe on понеделник, 4 мај 2015

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18488 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?