Илустрации на еден пар: Љубовта е...
Почетна » Новости » Занимливости » Илустрации на еден пар: Љубовта е...

Илустрации на еден пар: Љубовта е...

Љубовта честопати се крие во малите нешта кои многумина не ги забележуваат – прегратка по долгиот напорен ден, заедничко смеење до солзи, гледање на омилената серија, неочекувана шега во тешка ситуација, ненадеен бакнеж...

Шон е артист кој ја илустрира врската со својата сакана и ни покажува како изгледа вистинската љубов.

Љубов е кога ќе запознаеш некој пред кого можеш да бидеш она што си.

Илустрации за љубовта

Љубов е да танцувате заедно во дневната соба на вашата омилена музика.

Илустрации за љубовта

Љубов е кога ја сакаш и покрај нејзината несмасност.

Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта

Љубов е кога се грижите еден за друг... дури и ако сте лути.

Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта

„Фати ме за рака, јас ќе те пазам.“

Илустрации за љубовта

Растојанието не може да раздели двајца што вистински се сакаат.

Илустрации за љубовта

Љубов е да можеш да ја пронајдеш магијата во малите моменти.

Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта

Паровите кои тренираат заедно, остануваат заедно.

Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта

Не постои поубав подарок за Денот на вљубените.

Илустрации за љубовта

Љубов е да ги знаеш „мааните“ на партнерот.

Илустрации за љубовта

„Таа рече: Може ли еден гриз?“

Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта

Љубовта е во малите нешта

Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта Илустрации за љубовта

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6794 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“