Илустрации за животот со мали деца во кои ќе се пронајдат сите родители
Почетна » Новости » Занимливости » Илустрации за животот со мали деца во кои ќе се пронајдат сите родители

Илустрации за животот со мали деца во кои ќе се пронајдат сите родители

Шила Ортега создава забавни илустрации за животот со мали деца во кои несомнено ќе се пронајдат сите родители.

Од никнувањето заби и јадењето храна од подот, до летните авантури и времето насамо со партнерот... Забавната Шпанка илустрира ситуации од своето секојдневие, кои им се случуваат на најголем број мајки и татковци.

Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега Илустрации на Шила Ортега

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?