Илустрации: Животот со мали деца е полн со хаотични и прекрасни моменти
Почетна » Новости » Занимливости » Илустрации: Животот со мали деца е полн со хаотични и прекрасни моменти

Илустрации: Животот со мали деца е полн со хаотични и прекрасни моменти

Мајка создава илустрации со моменти од сопственото секојдневие кои допираат до сите родители.

Паула Кука од Австралија има тригодишен син и едногодишна ќерка, па совршено знае дека животот со мали деца може да биде хаотичен, напнат, истоштувачки, но и прекрасен, весел и емотивен.

„Воопшто не ме бидува за водење радосници, па одлучив да ги документирам првите години од нивниот живот со илустрации. Сакав да ги доловам смешните работи кои моите деца ги прават и велат, нивните постигнувања, радосните моменти и хаосот“ – вели Кука.

Забавната артистка вели дека со дел од илустрациите сака да им покаже на истоштените и „несовршени“ мајки дека не се сами.

„Се споредуваме себеси со совршената слика за мајчинството која често ја гледаме на социјалните мрежи. Сакам родителите да знаат дека тоа што имаат моменти на здодевност, фрустрација или желба да се скријат во градината за пијат вино наместо да играат со децата, не ја намалува нивната љубов кон децата“ – вели таа.

1.

Паула Кука

2.

Паула Кука

3.

Паула Кука Паула Кука

4.

Паула Кука

5.

Паула Кука

6.

Паула Кука

7.

Паула Кука Паула Кука

8.

Паула Кука

9.

Паула Кука

10.

Паула Кука

11.

Паула Кука Паула Кука

12.

Паула Кука

13.

Паула Кука Паула Кука

14.

Паула Кука

15.

Паула Кука

16.

Паула Кука

17.

Паула Кука

18.

Паула Кука

19.

Паула Кука

20.

Паула Кука Паула Кука Паула Кука Паула Кука

21.

Паула Кука

22.

Паула Кука

23.

Паула Кука

24.

Паула Кука

25.

Паула Кука

26.

Паула Кука

27.

Паула Кука

28.

Паула Кука

29.

Паула Кука

30.

Паула Кука

31.

Паула Кука

32.

Паула Кука

33.

Паула Кука

34.

Паула Кука

35.

Паула Кука

36.

Паула Кука

37.

Паула Кука

38.

Паула Кука

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?