Илустрации во кои ќе се пронајдат мајките: Артистка на хумористичен начин го прикажува мајчинството
Почетна » Новости » Занимливости » Илустрации во кои ќе се пронајдат мајките: Артистка на хумористичен начин го прикажува мајчинството

Илустрации во кои ќе се пронајдат мајките: Артистка на хумористичен начин го прикажува мајчинството

Артистка на забавен начин ги прикажува „тешкотиите“ на мајчинството, мамејќи им насмевки на сите кои имаат мали деца.

Анастасија Ликова има мало синче и совршено добро знае дека не е лесно да се израсне дете. Сепак, таа избира да го направи тоа со доза ведрина која ја внесува во нејзините илустрации, а во кои ќе се пронајде секоја мајка.

1.

Анастасија Ликова

2.

Анастасија Ликова

3.

Анастасија Ликова

4.

Анастасија Ликова

5.

Анастасија Ликова

6.

Анастасија Ликова

7.

Анастасија Ликова

8.

Анастасија Ликова

9.

Анастасија Ликова

10.

Анастасија Ликова

11.

Анастасија Ликова

12.

Анастасија Ликова Анастасија Ликова Анастасија Ликова

13.

Анастасија Ликова

14.

Анастасија Ликова Анастасија Ликова

16.

Анастасија Ликова

17.

Анастасија Ликова

18.

Анастасија Ликова

19.

Анастасија Ликова

20.

Анастасија Ликова

21.

Анастасија Ликова

22.

Анастасија Ликова

23.

Анастасија Ликова

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19952 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?