Иванка Трамп со нова боб фризура во посета на Колумбија, каде се сретна со Претседателот и Првата дама
Почетна » Новости » Занимливости » Иванка Трамп со нова боб фризура во посета на Колумбија, каде се сретна со Претседателот и Првата дама

Иванка Трамп со нова боб фризура во посета на Колумбија, каде се сретна со Претседателот и Првата дама

Иванка Трамп беше во посета на Колумбија, каде се сретна со Претседателот на државата и со Првата дама.

37-годишната ќерка на претседателот Доналд Трамп полета кон Богота со нова боб фризура и фустан со црвен колан од J.Crew.

Иванка привлече бројни комплименти за изгледот при пристигнувањето во Богота. Таа беше облечена во бел фустан од брендот Badgley Mischka и салонки од Џанвито Роси. Топло добредојде ѝ посака потпретседателката на Колумбија, Марта Лусија Рамирес.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

Следниот ден, Трамп носеше зелена креација од колумбиската дизајнерка Џоана Ортиз додека се упатуваше на отворањето на Академија за жени претприемачи. Таа позираше заедно со потпретседателката Марта со група студенти, составена од 40 жени.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

Иванка се сретна и со претседателот Иван Маркез и со неговата сопруга Марија Хулијана Руиз, кои ја пречека во нивната резиденција. И за таа прилика, Иванка избра креација од Џоана Ортиз.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?