Зоран Заев со сопругата Зорица покрај Себастијан Курц и девојката на Виенскиот бал
Почетна » Новости » Занимливости » Зоран Заев со сопругата Зорица покрај Себастијан Курц и девојката на Виенскиот бал

Зоран Заев со сопругата Зорица покрај Себастијан Курц и девојката на Виенскиот бал

Зоран Заев заедно со неговата сопруга Зорица се во официјална посета на Австрија. По средбата со канцеларот Себастијан Курц, македонскиот премиер беше поканет да присуствува на Виенскиот бал, кој оваа година се одржа по 63. пат.

На гламурозната свеченост, Зоран и Зорица Заеви пристигнаа заедно со Курц и неговата девојка Сузан. Тие го проследија престижниот бал покрај австрискиот претседател Александер Ван дер Белен и првата дама Дорис Шмидауер.

За оваа пригода, Зорица избра црна тоалета со чипка, додека Сузан се појави во црвен долг фустан.

Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9583 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.