Зоран Заев со сопругата Зорица покрај Себастијан Курц и девојката на Виенскиот бал
Почетна » Новости » Занимливости » Зоран Заев со сопругата Зорица покрај Себастијан Курц и девојката на Виенскиот бал

Зоран Заев со сопругата Зорица покрај Себастијан Курц и девојката на Виенскиот бал

Зоран Заев заедно со неговата сопруга Зорица се во официјална посета на Австрија. По средбата со канцеларот Себастијан Курц, македонскиот премиер беше поканет да присуствува на Виенскиот бал, кој оваа година се одржа по 63. пат.

На гламурозната свеченост, Зоран и Зорица Заеви пристигнаа заедно со Курц и неговата девојка Сузан. Тие го проследија престижниот бал покрај австрискиот претседател Александер Ван дер Белен и првата дама Дорис Шмидауер.

За оваа пригода, Зорица избра црна тоалета со чипка, додека Сузан се појави во црвен долг фустан.

Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал Зоран и Зорица Заеви на Виенскиот бал

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?