За 50-годишнината од бракот: Пар повторно ги облече венчаницата и костумот од свадбата во 1966 година
Почетна » Новости » Занимливости » За 50-годишнината од бракот: Пар повторно ги облече венчаницата и костумот од свадбата во 1966 година

За 50-годишнината од бракот: Пар повторно ги облече венчаницата и костумот од свадбата во 1966 година

Маж и жена од Англија прославија за 50-годишнината од стапувањето во брак во истата облека која ја носеа на свадбата во 1966 година и мора да признаеме – одлично им стои и денес.

Карол Ан и Џим

Керол-Ен и Џим Стејнфилд заедно со својата внука Хејли трагале по нивниот свадбен албум, кога ги пронашле невестинскиот фустан и костумот во кои брачните партнери го изговориле судбоносното „Да“.

Хејли била љубопитна дали тие сè уште ќе можат да „влезат“ во старата облека, па ги замолила Керол-Ен и Џим да се обидат да ја облечат. Резултатот бил изненадување за сите. Свадбените аутфити и сега изгледаат како да се кроени за нив.

Карол Ан и Џим

Свадбата на 71-годишната Керол-Ен и 74-годишниот Џим била на 1 октомври во далечната 1966 година. Тие заедно имаат две деца и шест внуци и тврдат дека тајната за среќен и долг брак е смеата. „Ние имаме различни интереси и хобија, но смеата е тоа што нè прави силни“ – изјавиле среќните партнери.

Карол Ан и Џим Карол Ан и Џим

„Многу луѓе кои присуствуваа на прославата беа гости и на нашата свадба, па затоа беше многу специјално“ – додал парот.

Карол Ан и Џим

За оваа годишнина, на своите бурми тие додале по две срциња направени од злато кое Џим го имал пронајдено. Кога славеле 25 години од влегувањето во брачните води, Керол-Ен и Џим додале 25 дијаманти на прстените, а додека пак за 40-годишнината тие ставиле по 4 рубини.

Карол Ан и Џим

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8545 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.