Запознајте ја Рори, 7-годишно девојче кое може да крене тегови тешки и до 80 килограми
Почетна » Новости » Занимливости » Запознајте ја Рори, 7-годишно девојче кое може да крене тегови тешки и до 80 килограми

Запознајте ја Рори, 7-годишно девојче кое може да крене тегови тешки и до 80 килограми

Откако ќе погледнете едно од видеата на Рори ван Улфт, несомнено ќе останете со подзината уста.

Таа може да крене тегови и до 80 килограми, па неретко е нарекувана и „најсилното 7-годишно девојче на светот“.

Рори започнала да крева тегови кратко време по петтиот роденден. Иако честопати е критикуван, нејзиниот татко тврди дека безбедноста на Рори им е приоритет и дека ова хоби не го загрозува нејзиното здравје.

Рори ван Улфт Рори ван Улфт

„Сакам да станувам посилна. Тоа ми овозможува да правам повеќе и да бидам пoдобра во сè што ќе пробам. Горда сум кога ќе достигнам тежина која досега не сум можела да ја кренам“ – признава Рори.

Рори ван Улфт

За своите натпревари, Рори сака да си става привремени тетоважи. „Носам тетоважи бидејќи ми се допаѓаат. Сметам дека се кул“ – вели таа.

Рори ван Улфт Рори ван Улфт

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.