Запознајте ја германската „Рапунзел“ со коса до глуждовите која не ја скратила цели 15 години
Почетна » Новости » Занимливости » Запознајте ја германската „Рапунзел“ со коса до глуждовите која не ја скратила цели 15 години

Запознајте ја германската „Рапунзел“ со коса до глуждовите која не ја скратила цели 15 години

Стефани Класен со причина е нарекувана германската „Рапунзел“ од реалниот живот.

31-годишната Германка има коса долга 179 сантиметри, која ја нема скратено цели 15 години и нема намера да го направи тоа. Во моментов, нејзините прамени се со должина до нејзините глуждови, но таа планира да достигне должина од 2 метри до крајот на 2022 година, а потоа да ја одржува косата со должина до подот.

Стефани Класен Стефани Класен Стефани Класен Стефани Класен

Видео

Стефани Класен Стефани Класен СтефаниКосата на Стефани пред 8 години Стефани Класен Стефани Класен Стефани Класен Стефани Класен Стефани Класен Стефани Класен

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8184 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.