Занимација во изолација: Пар пресоздава сцени од познати филмови
Почетна » Новости » Занимливости » Занимација во изолација: Пар пресоздава сцени од познати филмови

Занимација во изолација: Пар пресоздава сцени од познати филмови

Во времето поминато во домашна изолација, кај многумина се јавуваат креативни идеи.

Пар од Унгарија пресоздава сцени од популарни филмови меѓу кои „Ghost“, „Star Wars“, „Harry Potter“, „The Shining“, „Up“, „Indiana Jones“ и „Iron Man“.

Фани и Норберт користат сè што ќе им се најде при рака и се забавуваат креирајќи ги фотографиите.

The Shining

Пар пресоздава филмски сцени

Ghost

Пар пресоздава филмски сцени

Iron Man

Пар пресоздава филмски сцени

Up

Пар пресоздава филмски сцени

Junior

Пар пресоздава филмски сцени

Men In Black

Пар пресоздава филмски сцени

Commando

Пар пресоздава филмски сцени

Star Wars

Пар пресоздава филмски сцени

Charlie Chaplin

Пар пресоздава филмски сцени

Fight Club

Пар пресоздава филмски сцени

Rocky

Пар пресоздава филмски сцени

Scarface

Пар пресоздава филмски сцени

Harry Potter

Пар пресоздава филмски сцени

Pulp Fiction

Пар пресоздава филмски сцени

Hannibal

Пар пресоздава филмски сцени

Indiana Jones

Пар пресоздава филмски сцени

First Blood

Пар пресоздава филмски сцени

Brokeback Mountain

Пар пресоздава филмски сцени

Love Actually

Пар пресоздава филмски сцени

Forrest Gump

Пар пресоздава филмски сцени

Shawshank Redemption

Пар пресоздава филмски сцени

Wreck It Ralph

Пар пресоздава филмски сцени

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 6809 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“