Забавни илустрации: Ситуации во кои најверојатно ќе се пронајдете
Почетна » Новости » Занимливости » Забавни илустрации: Ситуации во кои најверојатно ќе се пронајдете

Забавни илустрации: Ситуации во кои најверојатно ќе се пронајдете

Касандра Калин е илустраторка која знае како да ги насмее претставничките на понежниот пол преку прикажување на ситуации од реалниот живот.

Креативната Романка преку хумористични илустрации ги покажува маките на жените. Од очекувањата за привлечна фотографија за пасош, до фрлањето на градникот по долгиот работен ден... Погледнете ги цртежите на Калин.

Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3349 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“