Забавни илустрации: Ситуации во кои најверојатно ќе се пронајдете
Почетна » Новости » Занимливости » Забавни илустрации: Ситуации во кои најверојатно ќе се пронајдете

Забавни илустрации: Ситуации во кои најверојатно ќе се пронајдете

Касандра Калин е илустраторка која знае како да ги насмее претставничките на понежниот пол преку прикажување на ситуации од реалниот живот.

Креативната Романка преку хумористични илустрации ги покажува маките на жените. Од очекувањата за привлечна фотографија за пасош, до фрлањето на градникот по долгиот работен ден... Погледнете ги цртежите на Калин.

Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3869 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?