Забавни илустрации покажуваат како се менува нашиот живот по 30-тата година
Почетна » Новости » Занимливости » Забавни илустрации покажуваат како се менува нашиот живот по 30-тата година

Забавни илустрации покажуваат како се менува нашиот живот по 30-тата година

Секоја деценија од нашиот живот носи свои предизвици, но и има своја убавина. Може да се каже дека животот на жените во 30-тите значително се разликува од оној во 20-тите.

Во 20-тите години крвта „ни врие“, желни сме за забава, за дружби и за експериментирање со стилот, а нашиот имунитет е на максимум. По 30-тиот роденден нештата започнуваат да се менуваат и сакаме посмирен живот, не ни пречи да останеме дома во петок навечер, а мораме и повеќе да се грижиме за себе за да имаме добро здравје.

Од Bright Side создадоа илустрации кои на сликовит начин покажуваат како се менува животот по 30-тата година:

Не ти смета во петок навечер да останеш дома

Илустрации

Уживаш во времето насамо

Илустрации

Ти се менува претставата за забава

Илустрации

Одеднаш, имаш потреба да мокриш 24/7

Илустрации

Започнуваш почесто да се разболуваш

Илустрации

Сфаќаш колку е важно штедењето

Илустрации

Едноставно не можеш да речеш „Не“ за ново растение

Илустрации

Телото те спречува да спиеш до доцна

Илустрации

Започнуваш да ја чувствуваш твојата возраст

Илустрации

Комуникацијата со луѓето станува непријатна

Илустрации

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.