Забавни илустрации: Нешта кои ги поседува секоја жена
Почетна » Новости » Занимливости » Забавни илустрации: Нешта кои ги поседува секоја жена

Забавни илустрации: Нешта кои ги поседува секоја жена

Дали поседувате тесен пар фармерки за кога ќе ослабите? А скинати хулахопки кои нема да се гледаат под панталоните? Веројатно имате и џиновски плакар, но и покрај тоа, немате што да облечете.

Не сте сами... Речиси секоја жена ги поседува нештата кои артистката Алена Софронова ги прикажува во своите илустрации.

Тесни фармерки за „кога ќе ослабам“.

Илустрации

Огромен плакар, но и покрај тоа „нема што да облече“.

Илустрации

Поглед кој може да убие.

Илустрации

Скинати хулахопки, бидејќи дупчињата секако не се гледаат под панталони и долги здолништа.

Илустрации

Илјада кутии со најразлични кремови кои никогаш не ги користи.

Илустрации

Скриено чоколадо.

Илустрации

Огромна и стара, но бескрајно комфорна блуза.

Илустрации

Фустан како за на излог: Неверојатно скап и убав, кој стои во плакарот зашто не знае кога и за каде да го облече.

Илустрации

Скап накит кој не се носи, но се чува како вистинско богатство.

Илустрации

Спортска опрема која собира прашина и облека за перење.

Илустрации

Кутија со ситници кои ја усреќуваат и ѝ будат убави спомени.

Илустрации

Плејлиста со балади за кога е тажна.

Илустрации

Гаќички за специјални прилики.

Илустрации

Кутија за прва помош во чантата „за секој случај.“

Илустрации

Обувки кои ги купила на попуст, но кои не би ги заменила за ништо на светот.

Илустрации

Бонус

Бивши за кој жали што го имала во животот. „Каде ми беа очите?“

Илустрации

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6540 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“