Забавни илустрации во кои ќе се пронајдат многу девојки
Почетна » Новости » Занимливости » Забавни илустрации во кои ќе се пронајдат многу девојки

Забавни илустрации во кои ќе се пронајдат многу девојки

Девојка илустрира ситуации од нејзиното секојдневие, а во нејзините цртежи ќе се пронајдат многу припаднички на понежниот пол.

Ашита Адикари од Индија на забавен начин ги прикажува реалните „маки“ на жените зад гламурозните фотографии на социјалните мрежи. Од утки во облекувањето до проблеми со кожата... 21-годишната артистка ни покажува дека секоја од нас се соочува со свои проблеми и дека не сме единствени со „несовршености“ и „маани“.

Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари Ашита Адикари

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1143 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.