Забава и хуманост во едно: Фрајле во „Ребека“ во Скопје за дружење и поддршка на борбата против рак
Почетна » Новости » Занимливости » Забава и хуманост во едно: Фрајле во „Ребека“ во Скопје за дружење и поддршка на борбата против рак

Забава и хуманост во едно: Фрајле во „Ребека“ во Скопје за дружење и поддршка на борбата против рак

Четири талентирани музичарки и бројни лица со големи срца денес ширеа порака за хуманост во продавницата за накит „Ребека“ во Скопје. Весела атмосфера владееше во трговскиот центар „Рамстор“ каде Наташа, Марија, Јелена и Невена делеа автограми и се фотографираа со фановите.

Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека

Со поддршка на „Ребека“ накит, Еурофарм аптеки, групацијата Магнетик и ЦМ Делта, женската група Фрајле преку албумот „Љубав на дар“ започна хумана мисија за помагање на борбата против рак. Впрочем, со купувањето на нивниот нов албум, секој донира 100 денари за Здружението за борба против рак „Борка“.

Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека Дружење со Фрајле во Ребека

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19921 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?