Жена ги имитира славните личности и на хумористичен начин ги пресоздава нивните фотографии
Почетна » Новости » Занимливости » Жена ги имитира славните личности и на хумористичен начин ги пресоздава нивните фотографии

Жена ги имитира славните личности и на хумористичен начин ги пресоздава нивните фотографии

Од 2015 година наваму, Селест Барбер создава свои забавни верзии на фотографиите на славните личности, не плашејќи се да го покаже телото во реално издание.

Популарната комичарка од Австралија покажува колку смешно би изгледала „нормална личност“ кога би се обидела да позира како ѕвездите на социјалните мрежи. Нејзините фотографии секогаш се вирален хит и се обожавани од нејзините 7,6 милиони фанови.

Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер

Селест вешто ја користи нејзината платформа и влијанието кое го има на социјалните мрежи за да ги убеди луѓето да донираат. Минатата година, таа започна акција на Facebook во која беа собрани 37 милиони долари за помош на засегнатите во австралиските пожари.

Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер Селест Барбер

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.