Жената, која си отстрани 4 ребра за потенок струк, се пофали со фигурата 7 недели по породувањето и наиде на критики
Почетна » Новости » Занимливости » Жената, која си отстрани 4 ребра за потенок струк, се пофали со фигурата 7 недели по породувањето и наиде на критики

Жената, која си отстрани 4 ребра за потенок струк, се пофали со фигурата 7 недели по породувањето и наиде на критики

Жената, која во 2017 година си отстрани четири ребра за да има тенка половина, стана мајка. Софија Вегас се породи пред само седум недели, а веќе е на чекор до нејзината стара фигура.

Еве како изгледаше таа пред две години:

Софија Вегас

Пред неколку дена, 32-годишната Германка објави дека ја делат уште 2 килограми од старата тежина. Таа сподели дека во текот на бременоста качила 13 кг, а дека досега има намалено 11.

Софија се породи со царски рез на 3 февруари годинава. Пред да забремени, нејзниот струк беше околу 47 сантиметри.

Софија Вегас Софија Вегас Софија Вегас Софија Вегас

Вегас следи строг режим на исхрана и вежбање со цел да ја одржува својата форма. Нејзиното слабеење предизвика спротивставени коментари. Додека едни ѝ честитаа, други ја критикуваа што си поставува погрешни приоритети и се фокусира на себе наместо на бебето.

„Иако ова е убава фотографија и ти си ја врати саканата половина 2 месеци по породувањето, слабеењето не е најважно. Има други нешта кои се поважни, на пример луѓето.“

„Нејзиниот изглед и нејзиното задоволство се најважни за неа. Го жалам детето“.

„Се фокусираш на погрешни нешта. Провери си ги приоритетите.“

„На твојата фотографија недостига некој.“

„Треба да си направи трансплантација на мозок. Тоа би била операција со некакво значење“ – беа само дел од коментарите на популарната социјална мрежа.

Софија Вегас Софија Вегас Софија Вегас Софија Вегас Софија Вегас Софија Вегас Софија Вегас

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3349 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“