Емотивно видео: Како им е на лицата кои страдаат од мигрена?
Почетна » Новости » Занимливости » Емотивно видео: Како им е на лицата кои страдаат од мигрена?

Емотивно видео: Како им е на лицата кои страдаат од мигрена?

Луѓето кои имаат блиска личност што страда од мигрена често се прашуваат како ѝ е, но ни оддалеку не можат да претпостават низ што минува таа. Најчесто оние кои не се соочиле со оваа состојба, мислат дека станува збор само за силна главоболка која ќе помине, без да знаат за останатите симптоми предизвикани од мигрената.

Брендот Excedrin го создаде првиот симулатор на мигрена. Преку него, лицата коишто имаат пријатели, партнери или членови од семејството кои се соочуваат со ужасните симптоми на мигрената, можат да искусат како изгледа тоа. Целата е да можат да ги разберат и да сочувствуваат со нив.

Во емотивното видео, мајка, момче, пријателка и колешка волонтираат да ги искусат симптомите. Реакциите се доста емотивни:

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6271 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.