Емотивни средби во доба на коронавирус: Баба и дедо им се радуваат на внучињата преку стакло, дедо го запознава новото внуче преку прозорец
Почетна » Новости » Занимливости » Емотивни средби во доба на коронавирус: Баба и дедо им се радуваат на внучињата преку стакло, дедо го запознава новото внуче преку прозорец

Емотивни средби во доба на коронавирус: Баба и дедо им се радуваат на внучињата преку стакло, дедо го запознава новото внуче преку прозорец

Полека, полека се прилагодуваме на животот во доба на коронавирус. Држењето на социјална дистанца се почитува сè повеќе, а тоа ги менува специјалните семејни средби.

На социјалните мрежи кружат фотографии полни со емоции од кои ечат љубов и радост дури и кога меѓу лицата има стакло.

Баба и дедо им се радуваат на внучињата преку стаклена врата

Семејство

Дедо за првпат го гледа новороденото внуче преку прозорец

Семејство

Братче и сестриче го запознаваат новото братче преку прозорец

Семејство

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?