Емотивен момент: Младенци пред свадбата ја посетија бабата на невестата која е во изолација во старечки дом
Почетна » Новости » Занимливости » Емотивен момент: Младенци пред свадбата ја посетија бабата на невестата која е во изолација во старечки дом

Емотивен момент: Младенци пред свадбата ја посетија бабата на невестата која е во изолација во старечки дом

Поради препораките за заштита од коронавирусот, многу парови се принудени или да ја одложат свадбата или да го редуцираат бројот на гости.

Па поради тоа, Шона и Тревис се одлучија големата веселба да ја заменат со интимна свадбена церемонија.

Пред да се заколнат на вечна љубов, младенците ја посетија бабата на невестата во старечкиот дом во кој е сместена. Емотивниот момент беше овековечен со видео и фотографии.

Шона и Тревис со баба ѝ

Шона и Тревис разговараа и се фотографираа со среќната бабичка преку стакло.

ВИДЕО:

„КОВИД-19 не може да ја запре вистинската љубов“ – пишува во описот на видеото.

Шона и Тревис со баба ѝ Шона и Тревис со баба ѝ Шона и Тревис со баба ѝ Шона и Тревис со баба ѝ

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11058 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.