Елегантни војвотки: Кетрин и Меган заедно на свеченост во Бакингемската палата
Почетна » Новости » Занимливости » Елегантни војвотки: Кетрин и Меган заедно на свеченост во Бакингемската палата

Елегантни војвотки: Кетрин и Меган заедно на свеченост во Бакингемската палата

Војвотките Кетрин и Меган за првпат присуствуваа заедно на свеченост по црковната служба за Божиќ.

37-годишните претставнички на британското кралско семејство и принцовите Вилијам и Хари беа дел од свеченоста организирана во Бакингемската палата од страна на кралицата Елизабета II. Повод за собирот беше 50-годишнината од стапувањето на должност на нејзиниот син Чарлс како принц на Велс.

Британското кралско семејство Британското кралско семејство

Војвотката од Сасекс шармираше во фустан со брокат и бело палто од Аманда Вејкли, кое првпат го носеше минатата година.

Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство

За свеченоста, војвотката од Кембриџ избра плисиран фустан во ментол боја.

Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство

Принцот Чарлс беше придружуван од војвотката Камила.

Британското кралско семејство Британското кралско семејство

И британската премиерка Тереза Меј беше присутна во палатата.

Британското кралско семејство

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.