Еко акција за почисто Водно на вработените во Телеком
Почетна » Новости » Занимливости » Еко акција за почисто Водно на вработените во Телеком

Еко акција за почисто Водно на вработените во Телеком

По повод Светскиот ден на животната средина, 5 јуни, вработените во Македонски Телеком организираа еко акција за чистење на парк шумата Водно.

Во акцијата учествуваа над двесте вработени кои заедно со своите деца ги чистеа од отпадоци патеките од ОУ „Кочо Рацин“ до Средно Водно.

Акција Акција

Оваа акција е дел од долгорочната иницијатива #Telekom Goes Green, со која досега се опфатени повеќе акции и проекти за подобра животна средина, како што се: создавање сензори и паметни маски против загадувањето, набавка на електрични возила, употреба на електрични велосипеди итн.

Акција Акција Акција

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.