Една слика, илјада зборови: Татко кој е доктор си го гледа малото синче преку стакло пред повторно да се врати на работа
Почетна » Новости » Занимливости » Една слика, илјада зборови: Татко кој е доктор си го гледа малото синче преку стакло пред повторно да се врати на работа

Една слика, илјада зборови: Татко кој е доктор си го гледа малото синче преку стакло пред повторно да се врати на работа

Медицинските лица ги прават најголемите жртви за да се изборат со најновиот коронавирус.

Фотографија од татко, кој е доктор и доаѓа дома за да си го види синчето само преку стакло, ќе ве трогне.

„Го видовме нашиот омилен доктор денес! Ја сакам оваа фотографија од моите син и сопруг толку многу, што срцето ќе ми експлодира“ – пишува мајката на детенцето која ја сподели фотографијата.

„Нема да се преправам дека не плачев како бебе кога тој повторно замина на работа. Ни недостига, но ние го правиме тоа што мора да го правиме“ – додаде таа.

Татко и син

Таткото Џаред не влегува кај сопругата и синчето бидејќи така би ги довел до поголем ризик да заболат од КОВИД-19, доколку и тој самиот е носител.

Татко и син Татко и син

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6551 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“