Еве кои се најпопуларните производи на IKEA
Почетна » Новости » Занимливости » Еве кои се најпопуларните производи на IKEA

Еве кои се најпопуларните производи на IKEA

Популарноста на IKEA во светски рамки е огромна. Како најголем производител на мебел, компанијата е присутна во 48 земји низ светот со 389 продажни места.

Заради сè поголемото влијание на компанијата која е основана во Шведска, се вели дека „секој десетти Европеец е зачнат во кревет на Ikea“.

Ikea

Кога станува збор за најпопуларните производи на Ikea, тешко е да се даде дефинитивна листа, заради тоа што некои серии производи се продаваат само привремено, а некои преминуваат во класика. Business Insider побара одговор кај луѓето кои раководат со компанијата. Во продолжение е листата на најпродаваните производи во одделни категории.

Полиците за книги Billy

Верувале или не, на секои 10 секунди се продава по еден сет од полиците Billy.

Ikea

Столицата Poäng

Столицата креирана од јапонскиот дизајнер Нобору Накамура го прослави својот 40. роденден.

Ikea

Креветите од серијата Malm

Ikea

Полиците Kallax

Ikea

Килимите Rens

Ikea

Килимите Stockholm

Ikea

Масичките од серијата Lack

Ikea

Софата Ektorp

Ikea

Масата Docksta

Ikea

Софата Klippan

Ikea

Шолјата Färgrik

Ikea

Рамките за слики Ribba

Ikea

Поседувате ли некој од нив?

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5978 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“