Еве кои се најпопуларните имиња за бебиња во Македонија
Почетна » Новости » Занимливости » Еве кои се најпопуларните имиња за бебиња во Македонија

Еве кои се најпопуларните имиња за бебиња во Македонија

Михаил втора година по ред ја држи челната позиција во категоријата најпопуларни машки имиња во Македонија, додека Јана, по една година пауза, повторно застана на врвот во категоријата за девојчиња.

Имиња на бебиња

Дознајте кои имиња се во тренд во нашата држава, врз база на податоците на Државниот завод за статистика:

Машки Женски
1. Михаил Јана
2. Петар Софија
3. Дамјан Ана
4. Марко Марија
5. Лука Сара
6. Давид Јована
7. Андреј Бисера
8. Матеј Мила
9. Стефан Инара
10. Јован Ема

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.