Еве кои се најпопуларните имиња за бебиња во Македонија
Почетна » Новости » Занимливости » Еве кои се најпопуларните имиња за бебиња во Македонија

Еве кои се најпопуларните имиња за бебиња во Македонија

Михаил втора година по ред ја држи челната позиција во категоријата најпопуларни машки имиња во Македонија, додека Јана, по една година пауза, повторно застана на врвот во категоријата за девојчиња.

Имиња на бебиња

Дознајте кои имиња се во тренд во нашата држава, врз база на податоците на Државниот завод за статистика:

Машки Женски
1. Михаил Јана
2. Петар Софија
3. Дамјан Ана
4. Марко Марија
5. Лука Сара
6. Давид Јована
7. Андреј Бисера
8. Матеј Мила
9. Стефан Инара
10. Јован Ема

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“