Добро дело снимено на камера: Добродушен маж му облекува нови патики и чорапи на уличен питач
Почетна » Новости » Занимливости » Добро дело снимено на камера: Добродушен маж му облекува нови патики и чорапи на уличен питач

Добро дело снимено на камера: Добродушен маж му облекува нови патики и чорапи на уличен питач

Позитивно видео од добро дело стопли илјадници срца низ светот.

Во него, маж го паркира својот автомобил за да му облече чорапи и патики на питач.

„Овој маж во Доминиканската Република запре со својот автомобил за да му даде чорапи и патики на локален питач – возачот му ги облече на стапалата. Личноста која го снима видеото вели дека често го гледа питачот на улица и додава: ‘Сакам да го снимам ова за да видите дека добрината постои... Светот не е изгубен’“ – пишува во описот на видеото.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 683 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.