Добрината со добрина се враќа: Маж им изгради нова куќа на родителите кои го посвоиле како дете иако биле сиромашни
Почетна » Новости » Занимливости » Добрината со добрина се враќа: Маж им изгради нова куќа на родителите кои го посвоиле како дете иако биле сиромашни

Добрината со добрина се враќа: Маж им изгради нова куќа на родителите кои го посвоиле како дете иако биле сиромашни

Добрината со добрина се враќа. На тоа нè потсетува приказната за Џејви Лазаро и неговите родители.

Иако едвај врзувале крај со крај, брачните партнери од Филипини го посвоиле Џејви уште кога бил мал. Па, тој никогаш не ја заборави нивната добрина и љубовта која му ја пружале целиот живот.

Инспиративниот маж стана успешен бизнисмен и со својата заработка одлучи да му обезбеди подобар живот на своето семејство.

Џејви Лазаро

Лазаро изгради нова голема куќа во која сега живеат неговите родители, браќа и сестри, без да се грижат за финансиските проблеми и предизвици со кои се соочувале во минатото.

Џејви Лазаро

„Кога Мама и Тато ме посвоија, тоа не беше добар живот. Мама беше продавачка, а Тато портир. Сега, кога имам шанса да им вратам, ќе направам сè за тие да ги живеат соништата подобро отколку што некогаш можеле да си замислат“ – вели Лазаро.

Џејви Лазаро Џејви Лазаро Џејви Лазаро Џејви Лазаро Џејви Лазаро Џејви Лазаро

ВИДЕО

Џејви Лазаро Џејви Лазаро Џејви Лазаро Џејви Лазаро

Џејви сподели фотографии за споредба, за да прикаже како го прославиле Божиќ во 2012 година, а како сега.

Џејви постојано патува низ светот, но не заборава со себе да ги понесе и мајка му и татко му.

Џејви Лазаро Џејви Лазаро Џејви Лазаро Џејви Лазаро

Откако се распространи приказната низ светот, Лазаро доби море позитивни коментари за посветеноста.

Џејви Лазаро Џејви Лазаро

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19954 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?