Дигитална артистка ги прикажува хороскопските знаци како жени
Почетна » Новости » Занимливости » Дигитална артистка ги прикажува хороскопските знаци како жени

Дигитална артистка ги прикажува хороскопските знаци како жени

Зодијакот се истакна како прекрасна инспирација за артистката Tati MoonS. Младата девојка од Шпанија дигитално нацрта своја интерпретација на хороскопските знаци.

Илустрирајќи ги како магични жени, таа се обидува да ги долови некои од главните карактеристики на секој знак.

Овен

Хороскопски знаци

Бик

Хороскопски знаци

Близнаци

Хороскопски знаци

Рак

Хороскопски знаци

Лав

Хороскопски знаци

Девица

Хороскопски знаци

Вага

Хороскопски знаци

Шкорпија

Хороскопски знаци

Стрелец

Хороскопски знаци

Јарец

Хороскопски знаци

Водолија

Хороскопски знаци

Риби

Хороскопски знаци

Во нејзиното портфолио се вклучени и главните небесните тела врз кои се потпира западниот хороскоп – Сонцето, Месечината, Нептун, Марс...

Сонце

Хороскопски знаци

Месечина

Хороскопски знаци

Марс

Хороскопски знаци

Сатурн

Хороскопски знаци

Нептун

Хороскопски знаци А исто така, Tati MoonS создаде и своја верзија на знаците од кинескиот хороскоп.

Стаорец

Хороскопски знаци

Вол

Хороскопски знаци

Тигар

Хороскопски знаци

Зајак

Хороскопски знаци

Змеј

Хороскопски знаци

Змија

Хороскопски знаци

Коњ

Хороскопски знаци

Коза

Хороскопски знаци

Мајмун

Хороскопски знаци

Петел

Хороскопски знаци

Куче

Хороскопски знаци

Свиња

Хороскопски знаци

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.