Денот се препознава по појадокот!
Почетна » Новости » Занимливости » Денот се препознава по појадокот!

Денот се препознава по појадокот!

Појадокот е, веројатно, најважната навика на исхрана, која детето мора да ја здобие во својот живот.

Тоа е првиот и најважен оброк во денот. Додека спиеме, телото ги троши хранливите материи, па појадокот е одлично време за да му ја дадете потребната енергија за почеток на денот.

Правилен и урамнотежен појадок може да ги понуди сите потребни состојки што му се потребни на нашето тело за динамичен почеток.

Истражувањето покажа дека отсуството на појадок го лишува организмот од хранливи материи, кои не можат да бидат целосно обновени со кој било друг оброк во текот на денот.

На нашите деца секогаш им ја даваме целата љубов!

Почнете го денот на вашето дете со NESTLÉ ® цереалии со цели зрна жита, бидејќи најдобрите навики на исхрана се создаваат од многу рана возраст.

Nestle цереалии

Nestlé® церeалиите за деца се направени со цели зрна жита и како урамнотежен појадок ќе им дадат енергија на вашите деца за одличен почеток на денот.

  • Тие се извор на влакна;
  • Содржат 8 витамини;
  • Богати се со калциум;
  • Богати се со железо;
  • Содржат витамин Ц кој помага подобро да се апсорбира железото.
Лого Nestle

Многу е важно во исхраната на целото семејство да се вклучи храна направена со цели зрна жита, а токму Nestlé® церeалиите се одличен избор за вашиот семеен појадок како дел од урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Тие секое утро го собираат целото семејство околу трпезата, овозможувајќи ви квалитетно време со вашите деца. А има ли подобар начин да се започне денот?

Затоа, појадувајте Nestlé® цереалии и имајте убав ден на секој можен начин.

Комерцијален текст Нестле

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9635 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.