Девојче се обединува со Снешко во божиќна реклама која потсетува колку е важно да бидеме заедно со најсаканите
Почетна » Новости » Занимливости » Девојче се обединува со Снешко во божиќна реклама која потсетува колку е важно да бидеме заедно со најсаканите

Девојче се обединува со Снешко во божиќна реклама која потсетува колку е важно да бидеме заедно со најсаканите

Божиќната реклама на Orange и креативната агенција Publicis Conseil ќе ви го згрее срцето.

Во видеото е прикажан тажен Снешко кој со нетрпение очекува да дојде зимата и празничната сезона за да се обедини со омилените личности – децата. Рекламата ја слави сезоната на семејни собири и обединувања по долгата пандемија.

„Овој Божиќ, Orange лансира кампања заедно со Publicis Conseil во чест на божиќните обединувања по две чудни години на локдауни и долги месеци без да се видиме едни со други“ – пишуваат тие.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.