Двоен благослов: Прекрасни фотографии од првите моменти по раѓањето на близнаци
Почетна » Новости » Занимливости » Двоен благослов: Прекрасни фотографии од првите моменти по раѓањето на близнаци

Двоен благослов: Прекрасни фотографии од првите моменти по раѓањето на близнаци

Носењето и раѓањето на близнаци е двоен благослов кој сите нè исполнува со восхит и почит кон женското тело.

„Birth Becomes Her“ ги замоли професионалните фотографи за породувања да споделат фотографии од раѓањето на два нови животи, а нивната колекција ќе ве одушеви.

Погледнете ги фотографиите од кои извира радост и бескрајна љубов:

Близнаци БлизнациМајка го држи своето новороденче додека другото бебе е сè уште во утробата Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци БлизнациПоглед во утробата на мајка која раѓа близнаци со царски рез

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19905 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?