Грандиозна прослава: Кога се венчаваат деца на руски милијардери, свадбата изгледа вака...
Почетна » Новости » Занимливости » Грандиозна прослава: Кога се венчаваат деца на руски милијардери, свадбата изгледа вака...

Грандиозна прослава: Кога се венчаваат деца на руски милијардери, свадбата изгледа вака...

Кога се организира свадба за деца на два руски милијардери, луксузот е неизбежен.

Грандиозната свадбена прослава на синот на олигархот Алберт Авдолијан и ќерката на бизнисменот Елдар Османов, во која сосем очигледно е дека се вложени милиони, привлече огромно внимание.

За да прими дел од холивудскиот гламур, церемонијата се одржа во Долби театарот во Лос Анџелес, каде традиционално секоја година се одржува доделувањето на престижните награди Оскар.

Невестата Лолита Османов блесна во раскошна венчаница, а се проценува дека за свадбената прослава се потрошени околу 600 милиони рубли.

Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба

Гостите ги забавуваа Лејди Гага и Џејсон Деруло, како и руските пејачи Николај Босков и Стас Михајлов и украинската изведувачка Светлана Лобода.

Луксузна руска свадба

A post shared by xoxo, Gaga (@we.love.gaga) on

A post shared by @vogue._.style on

Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба Луксузна руска свадба

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?