Го топли срцето: Глуво момче бара прегратка од лик во Дизниленд откако комуницираа на знаковен јазик
Почетна » Новости » Занимливости » Го топли срцето: Глуво момче бара прегратка од лик во Дизниленд откако комуницираа на знаковен јазик

Го топли срцето: Глуво момче бара прегратка од лик во Дизниленд откако комуницираа на знаковен јазик

Средбата на Кејлеб со Joy (Радост) во Дизниленд го усреќи неговото семејство и столпи илјадници срца.

Користејќи знаковен јазик, тие си ги разменија имињата и си рекоа дека се многу среќни, по што, малото детенце посака прегратка.

„Ова тука е Дизни магија. Кејлеб е глув. Конечно член на екипата поразговара со Кејлеб на знаковен јазик и тие инстантно се поврзаа“ - напиша мајката, која го сподели видеото.

Кејлеб и Радост Кејлеб и Радост Кејлеб и Радост Кејлеб и Радост Кејлеб и Радост Кејлеб и Радост

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2263 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?