Горди родители: Ели Сааб со сопругата елегантен пар на свадбата на нивниот син во Бејрут
Почетна » Новости » Занимливости » Горди родители: Ели Сааб со сопругата елегантен пар на свадбата на нивниот син во Бејрут

Горди родители: Ели Сааб со сопругата елегантен пар на свадбата на нивниот син во Бејрут

Ели Сааб и сопругата Клаудина беа горди родители на свадбата на нивниот најстар син во Бејрут.

55-годишниот либански дизајнер внимателно избра креации од сопствените колекции за да се увери дека неговата сакана ќе изгледа гламурозно и префинето. За црковната церемонија, Клаудина носеше син долг фустан со златен колан на половината. Таа со солзи на очите го следеше чекорењето на невестата до олтарот, каде ја чекаше нејзиниот син Ели Сааб Џуниор.

Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина

Видеа

За вечерната прослава, Клаудина носеше златна креација од колекцијата висока мода за сезоната пролет/лето 2019 на нејзиниот сопруг.

Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина

Видеа

Гордите свекор и свекрва беа снимени додека ја подготвуваа невестата.

За останатите две забави, Клаудина носеше фустани во розова и мастило боја.

Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина

Видео

Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина Ели Сааб и сопругата Клаудина

Видео

Ели СаабЕли Сааб со Клаудина, синовите и снаата Кристина

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18454 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?