Големо браво: Бетмен и Спајдермен ги изненадија малите пациенти на Детската Клиника во Скопје
Почетна » Новости » Занимливости » Големо браво: Бетмен и Спајдермен ги изненадија малите пациенти на Детската Клиника во Скопје

Големо браво: Бетмен и Спајдермен ги изненадија малите пациенти на Детската Клиника во Скопје

Вработени во Црвениот Крст на град Скопје однесоа насмевки во Клиниката за детски болести при Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Маскирани во костими од омилените детски суперхерои Бетмен и Спајдермен, тие се спуштија со јаже и им поделија подароци на малите пациенти на клиниката. Целта на овој настан била да им се изрази поддршка на децата за тие јуначки да се справат со предизвиците за време на нивниот престој во клиниката.

Црвен Крст Црвен Крст Црвен Крст Црвен Крст Црвен Крст

Бетмен и Спајдермен се дел од Тимот за спасување на планина, кој е дел од Тимот за одговор при катастрофи на Црвениот Крст на град Скопје.

Црвен Крст Црвен Крст Црвен Крст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?