Вртоглаво раскошна: Либанската свадба која ќе ве остави без зборови
Почетна » Новости » Занимливости » Вртоглаво раскошна: Либанската свадба која ќе ве остави без зборови

Вртоглаво раскошна: Либанската свадба која ќе ве остави без зборови

Кога Кристина Карам и Џин Рамиа запливаа во брачните води, околу 1.000 гости уживаа во спектакуларната веселба за која долго време се зборува.

Либанскиот пар се заколна на вечна љубов во Бејрут, а прослави за важниот чекор во грандизона сала со цветен тунел, неповторливи цветни декорации и огромни еднорози.

Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба

Невестата носеше раскошна венчаница од Krikor Jabotian.

Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба

Свадбата, која се одржа пред помалку од две години, до ден-денес се смета за една од најгламурозните свадби во Либан.

Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?