Врвен луксуз: Раскошна либанска свадба
Почетна » Новости » Занимливости » Врвен луксуз: Раскошна либанска свадба

Врвен луксуз: Раскошна либанска свадба

Бејрут е домаќин на многу од најлуксузните свадби на светот за чија реализација се „истураат“ милиони, милиони евра.

Свадбата на Џема и Мухамед е дефиниција за врвен луксуз и кралска елеганција, а фотографиите се доказ дека некои богаташи не знаат за граници кога станува збор за трошење.

Талентираниот Зухаир Мурад ја дизајнираше уникатната венчаница која блескаше додека невестата позираше пред ѕидови со цвеќиња и пред погледите на стотици гости.

Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?