Вирален хит: Доналд Трамп плашливо, но упорно се обидува да ја фати Меланија за рака
Почетна » Новости » Занимливости » Вирален хит: Доналд Трамп плашливо, но упорно се обидува да ја фати Меланија за рака

Вирален хит: Доналд Трамп плашливо, но упорно се обидува да ја фати Меланија за рака

Имајќи ја предвид долгата историја на одбивање, воопшто не е изненадување што Доналд Трамп започна да биде попретпазлив кога сака да ја фати за рака Меланија во јавност.

Видео од денешната церемонија во Белата куќа забрзано се шири на социјалните мрежи, при што многумина го исмејуваат Претседателот на САД за упорностa да ја фати неговата сопруга за рака и покрај тоа што е очигледно дека таа не одговара позитивно. Сепак, на крајот, Меланија незадоволно попушта.

Трамп Трамп Трамп

Стајлингот на Меланија на свеченоста во чест на Брижит и Емануел Макрон исто така предизвика многу коментари. Додека повеќето упатуваат комплименти, некои се фокусираат на шеги поврзани со шеширот.

Интеракциите на Доналд и Меланија се одблиску следени од јавноста и медиумите, особено по малиот „инцидент“ во Тел Авив кој доби светско внимание. Имено, минатата година, додека пристигнуваа во Израел, тој посегна по раката на првата дама, но таа отсечно му ја оттурна.

Доналд беше одбиен и во неколку други наврати.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4184 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.