ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче за најновите информации за коронавирусот
Почетна » Новости » Занимливости » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче за најновите информации за коронавирусот

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче за најновите информации за коронавирусот

Министерот за здравство Венко Филипче на закажаната прес-конференција во 21 часот ја информира македонската јавност за најновите информации со коронавирусот во нашата држава.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3333 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?