Војвотките Кетрин и Меган со кралицата Елизабета и принцовите на церемонии во чест на жртвите во воени конфликти
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотките Кетрин и Меган со кралицата Елизабета и принцовите на церемонии во чест на жртвите во воени конфликти

Војвотките Кетрин и Меган со кралицата Елизабета и принцовите на церемонии во чест на жртвите во воени конфликти

Британското кралско семејство викендов присуствуваше на церемонии со кои им се оддаваше почит на воени лица кои ги изгубиле животите во светските воени конфликти – Првата и Втората светска војна.

Кралицата Елизабета, војвотката Кетрин и војвотката Камила денеска од ист балкон ги набљудуваа принцовите Чарлс, Хари и Вилијам, кои положија венци откако сите присутни со двеминутно молчење се потсетија на бројните жртви.

Војвотката Меган стоеше меѓу грофицата Софи и сопругот на принцезата Ана, Тимоти Лоренс.

Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство

Синоќа, во „Ројал Алберт Хол“, семејството присуствуваше на „Фестивал на сеќавањето“ во чест на воените лица од Велика Британија и Комонвелтот, како и нивните сојузници, благодарение на кои се извојува победа во Втората светска војна.

Меган носеше црн фустан од Ердем, додека Кетрин избра темносин фустан кој го искомбинира со блескаво венче од Зара и обувки од Џими Чу. Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство Британското кралско семејство

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3223 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“