Војвотката Меган и принцот Хари пречекани од стотици луѓе за време на првата посета на Сасекс
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Меган и принцот Хари пречекани од стотици луѓе за време на првата посета на Сасекс

Војвотката Меган и принцот Хари пречекани од стотици луѓе за време на првата посета на Сасекс

Меган Маркл и принцот Хари, кои по свадбата ги добија титулите Војвотка и Војвода од Сасекс, денес се во официјална посета на Чичистер во Западен Сасекс.

Кралскиот пар беше пречекан од свои обожаватели. Стотици лица со возбуда чекаа покрај улиците за можност да се поздрават и накратко да поразговараат со нив.

Меган Маркл и принцот Хари

Елегантното бежово палто на Меган е од Armani додека зеленото кожено здолниште е од брендот Hugo Boss.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4167 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?