Војвотката Меган и принцот Хари пречекани од стотици луѓе за време на првата посета на Сасекс
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Меган и принцот Хари пречекани од стотици луѓе за време на првата посета на Сасекс

Војвотката Меган и принцот Хари пречекани од стотици луѓе за време на првата посета на Сасекс

Меган Маркл и принцот Хари, кои по свадбата ги добија титулите Војвотка и Војвода од Сасекс, денес се во официјална посета на Чичистер во Западен Сасекс.

Кралскиот пар беше пречекан од свои обожаватели. Стотици лица со возбуда чекаа покрај улиците за можност да се поздрават и накратко да поразговараат со нив.

Меган Маркл и принцот Хари

Елегантното бежово палто на Меган е од Armani додека зеленото кожено здолниште е од брендот Hugo Boss.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4940 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.