Војвотката Меган во краток сако-фустан со принцот Хари во Лондон
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Меган во краток сако-фустан со принцот Хари во Лондон

Војвотката Меган во краток сако-фустан со принцот Хари во Лондон

Меган Маркл и принцот Хари беа специјални гости на прикажувањето на мјузиклот „Хамилтон“ за хуманитарни цели.

Војвотка од Сасекс носеше црн фустан во стил на сако од брендот Judith and Charles додека Хари беше облечен во класичен костум.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

На свеченоста во Лондон, кралскиот пар имаше можност да поразговара со Лин-Мануел Миранда, креаторот на популарниот мјузикл.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6814 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.